Apie Lietuvos Nutukimo Asociaciją

Kova su Nutukimu Dėl Sveikesnės Ateities

Sveiki atvykę į Lietuvos Nutukimo Asociaciją, kur susipina mokslas, entuziazmas ir aktyvizmas, siekiant įveikti vieną iš didžiausių šiandieninių visuomenės sveikatos iššūkių. Ši idėja įkurta ir vedama atsidavusių ekspertų komandos, kurie įsipareigoję kovoti su nutukimo stigma. Akcentuojame, kad nutukimas yra liga, kuri reikalauja adekvataus gydymo ir valdymo.

Mūsų asociacija tarnauja kaip žinių, tyrimų ir paramos centras, vienijantis specialistus, mokslininkus ir žmones iš įvairių sričių, turinčius bendrą tikslą: spręsti sudėtingą nutukimo problemą.

Kaip organizacija, mes įsipareigoję plėtoti nutukimo tyrimų sritį, dalintis savo įžvalgomis ir skatinti bendradarbiavimą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Per švietimo programas, aktyvistinius veiksmus ir bendruomenės dalyvavimą siekiame suteikti žmonėms galimybę priimti informuotus sprendimus ir kontroliuoti savo sveikatą.

Prisijunkite prie mūsų kelionės link sveikesnės Lietuvos, kur nutukimo našta bus lengvesnė, o mūsų piliečių gerovė šviesi. Kartu galime kurti ateitį, kurioje nutukimas bus geriau suprastas, prevencijuojamas ir valdomas adekvačiais gydymo būdais.

Valdybos nariai

Doc.Dr.Auksė Domeikienė

Lietuvos nutukimo asociacijos prezidentė
Šeimos medicinos gydytoja
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) docentė
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos
akademijos Profilaktinės medicinos katedros vedėja

,,Sveikai gyventi, būti sveikam yra labai svarbu kiekvienam žmogui. Daugeliui žmonių tai siejasi su tuo, kad reikės ,,laikytis dietos”, ,,sportuoti” ir dažnai tai sukelia vidinę įtampą – nepasitenkinimo savimi jausmą.

Mano pagrindinis tikslas, kad žmogus tiek sveikas tiek sergantis ir toliau džiaugtųsi gyvenimu, o sveiko gyvenimo įgūdžiai būtų formuojami atsižvelgiant į žmogaus poreikius, pomėgius.“

Gyd.Austė Gudelevičienė

Lietuvos nutukimo asociacijos sekretorė
Šeimos medicinos gydytoja
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) asistentė

,,Itin didelį dėmesį skiriu sveikai gyvensenai, širdies ir kraujagyslių ligų, nutukimo ir cukrinio diabeto profilaktikai ir šių ligų valdymui. Dėstymas, mokymai, konferencijos, įvairūs projektai – tai papildoma veikla, kuri padeda man plėsti savo žinias ir tobulėti. Manau, kad fizinis aktyvumas tai raktas į laimingą ir sveiką gyvenimą. Sveika gyvensena – kelias geros savijautos link.”

Doc.Dr.Vilma Kriaučionienė

Lietuvos nutukimo asociacijos vice-prezidentė
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) docentė

Daugiau nei 15 m. metų dėsto sveikos mitybos tematika Lietuvos sveikatos mokslų universitete, skaito pranešimus konferencijose, veda mokymus sveikiems bei širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenims. Taip pat  dirba mokslo tiriamąjį darbą, atlieka epidemiologinius tyrimus mitybos ir nutukimo srityje, dalyvauja projektinėse veiklose.
Europos nutukimo asociacijos narė nuo 2007 m.

,,Jei aš priimsiu tave tokį, koks tu esi, tau nebus geriau, tačiau jei laikysiu tave tuo, kuo tu gali tapti, aš tau padėsiu tapti tokiu (Goethe). Geriau kažką daryti netobulai, nei nieko nedaryti nepriekaištingai” (Robert H. Schuller).

Dr. Aušrinė Kontrimienė

Lietuvos nutukimo asociacijos valdybos narė
Šeimos medicinos gydytoja
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) lektorė